YouTube видалив ваш канал: що робити, щоб його відновити (інструкція)

Якщо одного прекрасного дня YouTube видалив ваш канал, не спішіть панікувати та впадати у відчай – ситуація у більшості випадків досить просто виправляється. У цій статті я даю алгоритм дій, який допоможе вам відновити ваш ютуб-канал.

Чому видаляють канали на YouTube?

Зазвичай YouTube видаляє канали за порушення Правил спільноти, Умов використання YouTube або авторських прав (запозичили для свого відео чужі аудіо- чи відеоматеріали). Але також досить часто канали видаляють помилково, а в пояснювальному листі пишуть, що каналу порушував «політику щодо спаму, оманливих дій та шахрайства».

З останнім варіантом я зіштовхнулась особисто: у мене і ще в однієї особи заблокували абсолютно білі канали “саме з такої причини”за спам”, і згадки якого не було, ще й в один і той самий день і час! Тут я підозрюю якісь автоматичні ютубівські чистки, які трапляються час від часу, бо досі шукаю для себе пояснення, що саме наштовхнуло Ютуб на хибні висновки.

Повідомлення про видалення каналу

Ситуація неприємна, і якщо канал вам дорогий, діяти треба не зволікаючи.

Як відновити Ютуб канал після видалення (інструкція)

Отже, якщо ви не змогли зайти на канал, отримали «листа щастя» від YouTube і здивуватись «та за що, бл@ха», то далі вам потрібно подати апеляцію.

Апеляцію потрібно подати одразу, як тільки ви дізнались про видалення. Чим раніше ви це зробите – тим більша ймовірність відновити канал.

Ваш план дій:

Посилання на форму апеляції щодо видалення каналу
  • Відкрийте ще раз той самий емейл від Ютуба.
  • В кінці знайдіть посилання “Подати апеляцію” і перейдіть по ньому на форму апеляції. Вона також доступна за цим посиланням.
  • Переконайтесь, що ви під потрібним акаунтом, під яким ви створювали видалений канал (побачите справа вгорі) і заповніть форму. 
  • В кінці форми є поле для пояснень – напишіть туди сльозного листа з проханням відновити канал. Зазначте, що мета вашого каналу благородна/навчальна/розважальна, нікого не ображає, не вводить в оману і виконує всі вимоги Спільноти YouTube. Коротше, довше – не має особливого значення. Нижче, як це зробила я.
Лист-пояснення в формі апеляції щодо видалення каналу

Якщо ви реально щось порушили, додатково покайтесь, скажіть, що не знали про це, і більше не будете (для першого разу може спрацювати). 

Мова пояснення не принципова: і хоча я зазвичай звертаюсь до техпідтримки англійською, але цього разу відправила на емоціях лист українською і теж все вийшло.

  • Після цього – вам на пошту має прийти автоматичний лист з номером заявки:
Номер заявки на розгляд вашої апеляції в YouTube
  • ще через якийсь час (від кількох годин до днів) – лист про відновлення вашого каналу:
Відновлення YouTube-каналу, як виглядає лист

Тут буде ваш happy end.

Коли відновлять мій YouTube-канал

YouTube розглядає апеляції на відновлення видаленого каналу впродовж двох днів.

Але у мене від моменту апеляції до відновлення каналу пройшло всього 3 години. Ще 3 години до подачі апеляції я проґавила, поки ще не знала, що сталось.

Загалом мій канал був видаленим протягом 6 годин (якщо рахувати від видалення до відновлення), а хронологія подій виглядає так:

Хронологія видалення та відновлення каналу на YouTube

Нижче є цікава секція “питання-відповідь”, рекомендую ознайомитись:

Чи відновляться перегляди після відновлення каналу?

Після видалення і відновлення каналу в аналітиці YouTube ви побачите провал у переглядах та інших показниках на час блокування каналу. Це очевидно нормально і очікувано, бо канал пропадає з радарів глядачів. 
Заспокою вас тим, що перегляди відновляться протягом наступних кількох годин, просто дайте Ютубу і глядачам трохи часу.

Чи додається канал до “чорного списку” YouTube?

Після випадання каналу з видимості глядачів вірогідність втратити постійні джерела трафіку досить висока чисто з технічної точки зору, і цей наслідок є варіантом норми. Якщо на якийсь час ви втрачаєте видимість в очах Ютуба, ваші конкуренти досі працюють, і вам потрібний час, щоб знову набрати свою вагу після відновлення каналу.
Я не вірю у чорні списки каналів YouTube, коли канал після блокування (навіть помилкового) стає на «особливий контроль» у Ютуба. Але я вірю у алгоритми, ботів та інші схеми зі штучним інтелектом, які постійно аналізують контент на предмет порушень і зацікавленості глядачів. Цікавому контенту вони допомогають просуватись, нецікавий або небезпечний для платформи залишається осторонь.
Тому особливо якщо ви злісний порушник, креатор сірого контенту, який ходить на грані Принципів Спільноти і правил монетизації, Ютуб буде час від часу прикручувати вам за це гайки. Десь видасть жовту монету за відверту обкладинку або взагалі обмежить чи забере монетизацію, накладе страйк за використання чужих матеріалів, навіть часткове, потім знову видалить контент назавжди.

Чому повідомлення про видалення прийшло лише на один канал, а недоступні й інші?

Тому що від імені вашого акаунту в могли створити ще кілька каналів. А при блокуванні одного з ваших каналів ефектом доміно будуть заблоковані й усі інші канали, де ви маєте роль “Власника” (Owner/Primary Owner). Навіть ті, які ви не створювали особисто, а на яких вам передали цю роль.