Автори YouTube зможуть заробляти на Shorts з 1 лютого 2023

1 лютого розпочнеться нова ера Партнерської Програми YouTube. З цієї дати провідна відеоплатформа почне ділитися з авторами рекламними доларами з доходів від свого конкурента TikTok – YouTube Shorts. Для того, щоб налагодити цей потік доходів, YouTube просить всіх своїх партнерів погодитися з оновленими умовами – навіть якщо вони не планують монетизувати будь-які короткі відео.

Як заробляти на Shorts з 1 лютого 2023

Оскільки реклама в Shorts показуватиметься тільки між відео, YouTube об’єднає всі свої доходи від реклами і розподілить їх між усіма своїми партнерами по Shorts. Автори будуть заробляти гроші пропорційно до кількості переглядів, які вони отримають на Shorts. Для відеороликів з музикою дохід буде розподілений між авторами, ліцензіарами та YouTube.

Скільки автори зможуть заробляти на YouTube Shorts

Нова партнерська програма YouTube містить три “модулі”

Платформа пропонує три різні угоди, кожна з яких стосується різних джерел доходів.

  1. Щоб увімкнути монетизацію, власники каналів повинні спочатку прийняти Основні умови YouTube. Вже після них Партнерську програму можна кастомізувати.
  2. Умови показу реклами на сторінці перегляду мають найбільшу схожість з оригінальною версією Партнерської Програми, яка вперше була запущена в 2007 році. Користувачі, які оберуть цей модуль, зможуть розміщувати рекламу на довготривалому контенті та контенті, що транслюється в прямому ефірі.
  3. Умови монетизації Shorts почнуть працювати з 1 лютого. Багато авторів, які їх приймуть, зможуть отримати доступ до монетизації завдяки новим вимогам до вступу в Партнерську програму. Розпочати показ реклами зможуть канали, які мають щонайменше 1 000 підписників та 10 мільйонів переглядів Shorts за 90 днів. Канали з традиційними відео все ще можуть зареєструватися в програмі після того, як наберуть 1 000 підписників і 4 000 підтверджених годин публічного перегляду протягом останніх 12 місяців.

Інші потоки доходів YouTube, такі як функції Super Chat (Суперчат) та Super Thanks (Супердякую), регулюються Додатковою угодою про комерційні продукти (Commerce Product Addendum). Оскільки ці умови не змінилися, авторам не потрібно погоджуватися з ними двічі. Якщо ви вже користуєтеся цими продуктами, ви можете продовжувати це робити.

Партнерам, які не роблять шортс, все одно потрібно оновити свою згоду для участі у Партнерській Програмі

Всі партнери повинні погодитися з Основними умовами до 10 липня 2023 року.

Умови показу реклами на сторінці перегляду відрізняються від попередньої Партнерської Програми, тому автори довгих відео для розміщення у них реклами повинні погодитися з оновленими правилами. Всі, хто не встигне цього зробити, з Партнерської програми будуть виключені.

YouTube оголосив цей термін, бо зараз має справу з останньою скаргою від своєї спільноти. Минулого тижня кілька відомих авторів звернулися до YouTube з приводу нової політики щодо ненормативної лексики, яка викликала хвилю демонетизації. Деякі з них висловили незадоволення самою політикою, а інші заявили, що YouTube не досить чітко проінформував про зміни перед їх впровадженням.

Цього разу YouTube дає своїм партнерам шість місяців на дії, перш ніж видалити їх з програми. Будемо сподіватися, що справедливе попередження зменшить “драму на YouTube” у липні.

Настав час для Shorts проявити себе

Реклама в YouTube Shorts перетвориться на потужний потік доходів, який дасть платформі, яка належить Google, перевагу над такими конкурентами, як TikTok, Snapchat та Meta. Але навіть попри те, що “вулиці Shorts тепер вимощені золотом”, велике питання залишається без відповіді: Чи готовий YouTube монетизувати всю бібліотеку коротких відео?

Топ-50 чартів ресурсу Tubefilter показує, що канали можуть отримати мільярди переглядів Shorts, агрегуючи та перепощуючи кліпи з усієї соціальної мережі. 

YouTube заявив, що “неоригінальні короткі відео” не матимуть права на монетизацію, і його команда модераторів повинна буде з’ясувати, де провести межу між неоригінальним контентом та реміксованим контентом. Щоб встановити цю межу, YouTube може бути змушений зануритися в каламутні води добросовісного використання.

Автори мають бути в захваті від потенціалу заробітку на YouTube Shorts, але так само мають зрозуміти й прийняти деякі незручності, з якими можуть зіткнутись, доки потік доходів тільки розгортається.
Тому, якщо ви хочете продовжувати монетизувати контент, вам краще переглянути умови і прийняти їх до 10 липня 2023 року.